Oğuzata

Oğuzata Eğitim Kursları, Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde 2010 yılından bu yana lise ve üniversite sınavlarına yönelik faaliyet gösteren tamamen ücretsiz hazırlık kurslarıdır. Bu kurslarımızda TEOG, YGS ve LYS kurslarına yönelik bütün çalışmalar öğrencilerimize eksiksiz bir şekilde verilmektedir.

Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya GÜNAYDIN’ ın hedef gösterdiği ‘‘eğitimde fırsat eşitliği’’ ilkesinden yola çıkarak maddi imkanları yetersiz ailelerin çocuklarının lise ve üniversiteye yerleştirme sınavlarında başarılı olmaları için gerek duydukları kurs ve kaynak kitap ihtiyaçlarını karşılama noktasında bir umut ışığı olmuştur. Oğuzata Eğitim Kursları şimdiye kadar binlerce öğrenciye verdiği kaliteli eğitim hizmetiyle iyi bir lise ve üniversiteye yerleşmelerini sağlayarak bu öğrencilerin iyi bir geleceğe sahip olma noktasında büyük rol oynamış, onların hayatlarını değiştirmiştir.

Bilim ve teknolojinin öncü olduğu çağımızda deneyimli ve alanında uzman kadromuzla geleceğin fertlerini yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimizin okuyan, araştıran, öz güveni yüksek, ezberci kalıplardan sıyrılmış, öğrenmeyi öğrenen bireyler olmalarını hedeflemiştir. Eğitimin milliyetçi kalesi olan Oğuzata öğrencilerini her şeyden önce toplumun düzeninin ve devamlılığını sağlayacak iyi bir insan olarak yetişmelerini ve Atatürk’ çü, vatanperver, milletperver niteliklere sahip Türk gençliği olmalarını ülkü edinmiştir.

Oğuzata Eğitim Birimi kayıtlarımız dönem kapandığında başlamakta ve dönem başlamadan önce eğitimlerimiz başlamaktadır.

Bu doğrultuda yıllardır Isparta halkına hizmet veren kurslarımız Isparta’mızın ve ülkemizin geleceği aydınlatmada üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirmeye devam edecektir.

Ayrıca eğitim kurumumuzda 2010 yılından bugüne toplamda 3.500 öğrenci eğitim görmüştür.